Digitales Orientierungslaufkartenarchiv von Anders Bjergaard
|
Anmelden
Alle Benutzer
|
Sprache:
Deutsch
Česky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
Norsk
Português
Svenska
Türkçe
|
DOMA 3.0.11
Übersichtskarte anzeigen
Übersichtskarte verstecken
|
KMZ
|
Zurück
<< NC medel (26.05.2013)
|
o-intervaller ala NM kortdistanse (30.05.2013) >>
langdistanse trening (28.05.2013)
Kategorie:
Trening
Karte/Gebiet:
Sandermosen
Veranstalter:
Nydalens SK
Land:
Norge
Disziplin:
langdistanse
Distanz:
8.48 km
Zeit:
74:48
3D Rerun
Middels gjennomføring. Gjorde en liten feil til førstepost. Løp mer eller mindre rett forbi uten å se posten. Måtte dermed snu og tapte ca 25 sek. Gikk rett i tredjepost, men den hang feil. Var veldig itvil, men valgte å løpe lengre nordøst, pga jeg hørte noen stemmer der. Fant dermed posten. Til neste post orienterte jeg fra 3 post, men bommet pga at utgangspunktet ikke stemte med virkeligheten. Leste meg relativt raskt inn, men gadd ikke å løpe tilbake, så fortsatte mot 5 post. Til 10 post stoppet jeg litt for tidelig, men skjønte feilen og fortsatte raskt opp mot posten. Til 16 post var planen å orientere på den grønne vegitasjonen, men det var umulig, siden den ikke stemte. Kom derfor litt for langt, og fikk en liten snurr.
Var fysisk tung på starten av økten, men det løsnet etterhvert. Hadde faktisk ganske god fart på slutten! Lå litt under et klassisk langdistansetempo!
Kommentare zeigen
Kommentare verstecken
(
3
)
Jo
:
Jeg flyttet 3.posten på plass - sannsynligvis før du kom neste gang? Bra løpt fra 5 - 15, det er vel ikke så enkle poster? 16. posten brukte vi på NM (H-21), så kartet er godt sjekket der. Det grønne er slik jeg vil ha det, men det er jo ikke veldig markert overgang mellom hvit og lys grønn.
Anders Bjergaard
:
Føler jeg hadde veldig god flyt spesielt etter sommerfuglen. Ellers syntes jeg det var flere tette partier nord-øst for posten? Kanskje det var kun innbilelse fra min side? Fokus fremover burde hvertfall være å trene mye i diffust terreng og ha fokus på kompassløping!
Hansi
:
Husker godt jeg tok 16. posten på NM, og jeg og flere andre slet med å lese på vegetasjonen. Er vanskelig å få ordentlig tak på overgangen, men samtidig vil jeg nok ikke si at kartet er feil. Digg økt!
Kommentar veröffentlichen
Name:
E-Mail:
Speichern